694 760 702
Polski English Deutsch Slovenský Čeština

Rosja wprowadziła zakaz importu mięsa z USA

Rosyjskie władze sanitarno-weterynaryjne Rosselkohoznadzor wprowadzają z dniem 11 lutego br. tymczasowy zakaz importu mięsa i produktów wieprzowych, wołowych oraz indyczych z USA do Rosji.

Restrykcje są wynikiem ponownych przypadków wykrycia promotora wzrostu – raktopaminy w amerykańskim mięsie. Pozostałości tej substancji wykryto pomimo ostrzeżeń wysłanych w styczniu br. przez Rosselkohoznadzor do służb weterynaryjnych USA. Raktopamina jest w USA dodawana do pasz dla zwierząt jako promotor wzrostu, stosowanie tej substancji jest jednak zabronione m.in. w Rosji, Chinach i UE.

Amerykańskie Stowarzyszenie Producentów Indyków wydało oświadczenie, w którym stwierdza, że mięso indycze przeznaczone do wysyłek na rynek rosyjski jest produkowane bez użycia raktopaminy i spełnia wszelkie wymogi Rosjan. Amerykanie ostro sprzeciwiają się rosyjskim restrykcjom, które są według nich niezgodne z zobowiązaniami Rosji wynikającymi z członkostwa w Światowej Organizacji Handlu (WTO).


Źródło: FAMMU/FAPA

STRONA GŁÓWNA O PORTALU PARTNERZY POLITYKA PRYWATNOŚCI REKLAMA REGULAMIN RSS NEWSLETTER KONTAKT
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.

Projekt i wykonanie: NowatorskieStrony.pl