FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Sytuacja na rynku drobiu w 26. tygodniu

W okresie 25.06 – 1.07.2018 r. kurczęta drożały a indyki z kolei taniały. Średnia cena tuszek kurcząt patroszonych ukształtowała się na poziomie 6,00 zł/kg, o 1% wyższym niż tydzień wcześniej. W przypadku tuszek indyków uzyskiwano średnio 7,96 zł/kg, o 2%mniej niż w poprzednim notowaniu. W odniesieniu do notowań sprzed roku mięso kurze podrożało o 14% a indycze o 7% było tańsze.

 

W skupach na polskim rynku notowany jest wzrost cen żywca drobiowego. W ostatnim tygodniu czerwca br. za kurczęta brojlery producenci w Polsce uzyskiwali ze sprzedaży średnio 3,55 zł/kg, o 2 gr/kg więcej niż w poprzednim notowaniu oraz o 3% więcej niż w końcu maja br. Cena indyków przeciętnie wynosiła 4,59 zł/kg wobec 4,58 zł/kg tydzień wcześniej oraz o 1% więcej niż przed miesiącem. Żywiec kurczęcy był o 6,5% droższy w odniesieniu do analogicznego okresu 2017 r., a żywiec indyczy – o 15% tańszy.

 

Źródło: KOWR 

 

Partnerzy portalu 

 

 

 

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.