Ambitne plany Unii Europejskiej - 25% powierzchni użytkowych to produkcja ekologiczna - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Ambitne plany Unii Europejskiej - 25% powierzchni użytkowych to produkcja ekologiczna

31 maja 2021 r. wiceminister Ryszard Bartosik uczestniczył w konferencji "Żywność ekologiczna gwarancją zdrowia i dobrego smaku", zorganizowanej przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale oraz Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W swoim wystąpieniu zatytułowanym „Kierunki i źródła wsparcia sektora ekologicznego w Polsce” sekretarz stanu podkreślił znaczenie rolnictwa ekologicznego w polityce Unii Europejskiej, które opiera się na czterech filarach: Zielonym Ładzie (Green Deal), Strategii na rzecz Bioróżnorodności, Strategii Od Pola do Stołu (Farm to Fork) oraz Planie Działań dla Produkcji Ekologicznej Komisji Europejskiej.

Wiceminister uwypuklił też cele stojące przed rolnictwem Unii Europejskiej – wśród nich między innymi: ograniczenie stosowania pestycydów o 50% i ryzyka związanego z ich stosowaniem, ograniczenie stosowania nawozów o co najmniej 20%, ograniczenie sprzedaży środków przeciwdrobnoustrojowych stosowanych w hodowli zwierząt gospodarskich i akwakulturze o 50% oraz prowadzenie produkcji ekologicznej na co najmniej 25% powierzchni wszystkich użytków rolnych UE połączone ze znacznym wzrostem akwakultury.

 

Sekretarz stanu omówił „Ramowy Plan Działań dla Żywności i Rolnictwa Ekologicznego w Polsce na lata 2021-2027”. Wyżej wymieniony plan ma na celu: transfer wiedzy poprzez działania doskonalące oraz informacyjne i promocyjne, innowacje w produkcji ekologicznej, wsparcie producentów ekologicznych, a także utrzymanie zaufania do systemu rolnictwa ekologicznego.


Autor: Źródło: MRiRW

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.