Ceny drobiu w 15. tygodniu 2021 r. - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Ceny drobiu w 15. tygodniu 2021 r.

Jak podaje Biuro Analiz i Strategii KOWR w okresie od 12-18 kwietnia 2021 r. cena zakupu kurcząt brojlerów średnio wyniosła 3,73 zł/kg wobec 3,74 zł/kg w poprzednim notowaniu. Była ona o 3% wyższa niż przed miesiącem oraz o 19% wyższa niż przed rokiem. Za indyki dostawcom płacono 5,72 zł/kg, o 1 gr/kg więcej niż tydzień wcześniej, o 2% więcej niż przed miesiącem oraz o 13% więcej niż przed rokiem. Kaczki brojlery kupowano po 4,68 zł/kg, o 1% drożej niż w poprzednim notowaniu i przed miesiącem oraz o 6% drożej niż w analogicznym tygodniu 2020 r.

W dniach 12–18.04.2021 r. w zakładach drobiarskich cena tuszek kurcząt przeciętnie wyniosła 5,99 zł/kg i była o 3% niższa niż w poprzednim tygodniu oraz o 1% niższa niż przed miesiącem. W odniesieniu do notowań sprzed roku tuszki kurcząt podrożały aż o 51%. W analizowanym tygodniu kwietnia br. tuszki indyków zbywano po 11,28 zł/kg, o 2% drożej niż tydzień wcześniej oraz o 3% drożej niż w analogicznymtygodniu marca br. Cena tuszek indyków była o 7% wyższa niż przed rokiem.

 


Autor: RZ. Źródło: KOWR,

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.