Czy owady będą źródłem białka w żywieniu zwierząt ? - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Czy owady będą źródłem białka w żywieniu zwierząt ?

Na początku września br.  Pani Katarzyna Piskorz - Z-ca Głównego Lekarza Weterynarii wraz z grupą ekspertów Biura Pasz, Farmacji i Utylizacji, wzięła udział w konferencji pt. „Jakość i bezpieczeństwo alternatywnych źródeł białka w żywieniu zwierząt”.

Konferencja odbyła się w Lublinie, a zorganizowana była w ramach projektu NCBR GOSPOSTRATEG „Opracowanie strategii wykorzystania alternatywnych źródeł białka owadów w żywieniu zwierząt umożliwiającej rozwój jego produkcji na terytorium RP”. Tematyka konferencji zbiegła się w czasie z wchodzącymi w życie w dniu 7.09.2021r. (rozp. 2021/1372) zmianami w zakazach żywieniowych zwierząt. Zgodnie z rozp. 2021/1372, dopuszczone będzie po spełnieniu określonych warunków karmienie  trzody chlewnej przetworzonym białkiem pochodzenia zwierzęcego (PAP) z drobiu oraz PAP-em z drobiu, trzody chlewnej - skarmianie krzyżowe. W trakcie konferencji poruszono wiele istotnych kwestii dotyczących możliwości jak najszerszego wykorzystania krajowych źródeł białka w żywieniu zwierząt.


Autor: RZ. Źródło: GIW

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.