FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Jaka przyszłość czeka specjalistyczne sklepy mięsne ?

 
Jaka przyszłość czeka specjalistyczne sklepy mięsne?
 
Sklepy dyskontowe w Polsce z każdym rokiem są silniejsze, dzięki ekspansji i stale dostosowując się do potrzeb klientów. Według wielu badań przeprowadzonych przez uznane firmy specjalizujące się w badaniach rynku możemy wywnioskować,
że utrzymujący się wzrostowy trend od kilku lat będzie się utrzymywał. Dla większości Polaków ten format jest optymalny
i satysfakcjonujący. Konsumenci najbardziej cenią w dyskontach odpowiednie ceny, ciekawe promocje, dobrą lokalizację, godziny otwarcia, szeroki wybór produktów oraz ich dostępność i parking. Co w takim przypadku ze specjalistycznymi sklepami mięsnymi ? Jeszcze kilka lat temu w badaniu GfK Polonia można było zauważyć największą popularność zakupu mięsa i wędlin w specjalistycznych sklepach mięsnych, odpowiednio mięso - 29,7%, wędliny - 23,6%. Z kolei w dyskontach deklarowało zakup mięsa - 14,4% oraz 17,7% - wędlin.

Czy ten trend się odwrócił?

Nie mamy jeszcze dostępnych badań, ale wiele aspektów wskazuje, że siła nabywcza będzie przenosić się w stronę dyskontów w celu zaopatrzenia się w jedne z najbardziej pożądanych produktów spożywczych przez konsumentów w Polsce. Niemal wszystkie czynniki wymienione wcześniej będą miały decydujący wpływ na Polaków w najbliższej przyszłości, dodatkowo sprzyjać temu będzie zmieniająca się sytuacja na rynku pracy, rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej, a także wzrost oczekiwań i wymagań konsumentów. W przyszłych latach tylko dobrze zarządzane sklepy mięsne, będą atrakcyjne dla mięsożerców!

Jeden z dyskontów planuje otwarcia stoisk tradycyjnych!

Biedronka, która już kilka lat temu otworzyła testowo kilka stoisk z tradycyjną ladą, obsługiwaną przez wykwalifikowanych pracowników, zapowiedziała dużą ekspansję, właśnie takiej formy sprzedaży. Jeśli ten projekt się powiedzie, co nie będzie łatwym zadaniem, bo taka forma sprzedaży jest obarczona wieloma ryzykami i skomplikowanymi procesami, to może być to rewolucja na polskim rynku. Można jednak założyć, że specjaliści z Biedronki odrobili przysłowiową lekcję, wyciągnęli wnioski z prowadzonych wcześniej obserwacji i w ten sposób znaleźli sposób, aby tradycyjni konsumenci odpływali od specjalistycznych sklepów mięsnych w kierunku właśnie wspomnianej Biedronki. Zdecydowana większość specjalistycznych sklepów mięsnych, na tę chwilę jest jakby uśpiona, a ich menedżerowie nie dostrzegają lub nie chcą dostrzegać nadchodzących zmian, które mogą je pozbawić bytu.
 

Autor: Remigiusz Zagraba
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.