FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Raport - sytuacja na rynku wieprzowiny i wołowiny w 45. tygodniu 2020 r. w Polsce i UE

WIEPRZOWINA 

Jak podaje Biuro Analiz i Startegii KOWR na rynku krajowym od sierpnia br. utrzymuje się spadek cen skupu żywca wieprzowego. W okresie od 2 do 8.11.2020 r. w zakładach mięsnych(dane ZSRIR MRiRW) trzodę chlewną kupowano przeciętnie po 4,39 zł/kg, o 2 gr/kg taniej niż w ostatnim tygodniu października br. i o 2% taniej niż przed miesiącem. Jednocześnie cena tego żywca była o 24% niższa niż w analogicznym tygodniu 2019 r.

W UE za świnie rzeźne klasy E unijni dostawcy uzyskiwali średnio 139,19 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej wobec 139,33 EUR/100 kg w poprzednim notowaniu. Cena ta była o 1% niższa niż przed miesiącem oraz o 24% niższa niż przed rokiem. Cena żywca tej klasy w Polsce wyrażona w walucie unijnej ukształtowała się na poziomie 126,82 EUR/100 kg, o 12,37 EUR (o 9%) niższym niż średnio w UE i o 4,68 EUR (o 4%) niższym niż w Niemczech.

W dniach 2–8.11.2020 r., tak jak w poprzednim tygodniu, półtusze wieprzowe zbywano średnio po 6,51 zł/kg. Był to poziom cen o 2 gr/kg niższy niż przed miesiącem oraz o 23% niższy niż przed rokiem.

WOŁOWINA

W Polsce na początku listopada br. dostawcom za żywiec wołowy płacono przeciętnie 6,28 zł/kg, o 1% więcej niż w poprzednim noto- waniu, ale o 1% mniej niż miesiąc wcześniej. Jed-nocześnie cena ta była o 3% wyższa niż przed rokiem.

W UE od września br. cena bydła rzeźnego podlega niewielkim tygodniowym wahaniom.W pierwszym tygodniu listopada br. za żywiec wołowy klasy R3 średnio płacono 352,89 EUR/100 kg, nieznacznie (o 0,4%) mniej niż tydzień wcześniej, ale nieco (o 0,2%) więcej niż przed miesiącem. Jednocześnie żywiec ten był o 3,5% tańszy niż przed rokiem. Cena polskiej wołowiny tej klasy wyrażona w walucie unijnej ukształtowała sięna poziomie 301,68 EUR/100 kg i była o 51,20 EUR (o 14,5%) niższa niż średnio w UE.

W okresie od 2 do 8.11.2020 r. cena kompensowanychćwierćtusz wołowych z młodych buhajków do 2 lat wyniosła przeciętnie 13,28 zł/kg i była o 1% wyższa niż w poprzednim tygodniu i niż przed miesiącem oraz o 5% wyższa niż przed rokiem.

 


Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.