Sytuacja na rynku drobiu na przełomie sierpnia i września 2021 r. - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Sytuacja na rynku drobiu na przełomie sierpnia i września 2021 r.

Jak informuje Biuro Analiz i Strategii KOWR, na przełomie sierpnia i września br. kurczęta brojlery średnio w kraju skupowano po 4,08 zł/kg, o 1,5% taniej niż w poprzednim tygodniu oraz o 3% taniej niż przed miesiącem. Cena indyków ukształtowała się na poziomie 4,89 zł/kg i była niższa niż tydzień i miesiąc wcześniej odpowiednio o 1% i o 8%. Cena kaczek od początku lipca br. jest względnie stabilna. W dniach 30.08 – 5.09.2021 r. za kaczki brojlery, podobnie jak tydzień wcześniej, dostawcy uzyskiwali 4,98 zł/kg wobec 4,95 zł/kg przed miesiącem. W porównaniu z cenami sprzed roku kurczęta brojlery były droższe o 26%, a indyki i kaczki brojlery – o 17%. 

Spadek cen żywca drobiowego w skupie ma przełożenie na niższe ceny asortymentu drobiowego w zakładach drobiarskich. Na przełomie sierpnia i września br. tuszki kurcząt patroszonych zbywano średnio po 5,66 zł/kg, o 4% taniej niż w poprzednim tygodniu oraz o 16% taniej niż przed miesiącem, ale o 10% drożej niż przed rokiem. Cena tuszek indyków w ciągu tygodnia uległa obniżeniu o 5%, do 10,35 zł/kg. Była ona niższa niż przed miesiącem o 3%, ale o 30% wyższa niż w analogicznym tygodniu 2020 r.

 


Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.