FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Zakaz wędzenia wędlin – alternatywne rozwiązania

Metoda wędzenia produktów mięsnych w wędzarniach i komorach wędzarniczych jest stosowana od lat w branży mięsnej. Unijne przepisy wprowadzają producentów w nową rzeczywistość – radykalne obniżenie poziomu benzo(a)pirenu w wyrobach mięsnych do 2 mikrogramów na kilogram. Alternatywnym rozwiązaniem jest metoda płynnego wędzenia przy użyciu atomizerów AutomaTech.

Zasada działania, oparta jest na stworzeniu aerozolu preparatu dymowego z powietrzem i podawaniu do komory wędzarniczo-parzelnej magistralą wykonaną z rur kwasoodpornych. Modyfikacją natomiast jest zastosowanie dyszy o większym współczynniku atomizacji. Poprawia to znacznie efekt wędzenia.

  W urządzeniu można stosować różnego typu preparaty, zaczynając oczywiście od preparatu MSV, który jest najlepszą ekstrakcją.

Metoda wędzenia wykorzystywana jest przez wiele zakładów przetwórstwa mięsnego, drobiarskiego i rybnego w całym kraju i zagranicą.

Zastosowanie metody atomizacji w procesie obróbki termicznej pozwala na uzyskanie znakomitych efektów, takich jak np.:

 - skrócenie czasu obróbki

 - zmniejszenie ubytków

 - wyrównanie koloru wyrobu

 - zmniejszenie zużycia środków myjących

 - brak emisji dymu do środowiska

 - wykluczenie dymogeneratorów w procesie technologicznym

 - zautomatyzowanie i uproszczenie procesu technologicznego

 - brak brudnych stref produkcyjnych

- znaczne zmniejszenie przestrzeni magazynowej

   Proponowane urządzenia są najnowszą wersją popularnej konstrukcji używanej od wielu lat w przemyśle spożywczym. Atomizer typ AU 16.a i AU 18.a jest urządzeniem automatycznym, połączonym ze sterownikiem komory. Układem atomizera steruje własny sterownik PLC. Całość urządzenia jest wykonana w obudowie kwasoodpornej i umieszczona na stojaku przystosowanym do postawienia kanistra z preparatem dymowym.

Wieloletnie doświadczenie oraz profesjonalizm naszych pracowników pozwala nam na ustatysfakcjonowanie najbardziej wymagających klientów. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z ofertą naszej firmy. 

 

 

Urządzenia dla przemysłu mięsnego- AutomaTech


Autor: Materiał promocyjny firmy AUTOMATECH

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.