Zanotowano spadki cen wieprzowiny w krajach UE - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Zanotowano spadki cen wieprzowiny w krajach UE

Jak podaje Biuro Analiz i Startegii KOWR od połowy czerwca br. w Unii Europejskiej utrzymuje się spadek średnich cen żywca wieprzowego. W dniach 23–29.08.2021 r. unijni dostawcy za świnie rzeźne klasy E uzyskiwali średnio 142,06 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej, o 2% mniej niż w poprzednim tygodniu,o 5% mniej niż przed miesiącem oraz o 13% mniej niż w połowie czerwca br. Żywiec ten był o 6% tańszy niż przed rokiem. W Polsce cena świń rzeźnych klasy E wyrażona w walucie unijnej wyniosła 140,16 EUR/100 kg i była o 1,90 EUR niższa od średniej ceny w UE, ale wyższa od ceny na rynku niemieckim (o 2,95 EUR) i duńskim (o 2,06 EUR). Spadki cen, w odniesieniu do notowań z połowy czerwca br., wystąpiły w większości krajów członkowskich, największy –w Portugalii (o 21,9%), Danii (o 21,8%), Hiszpanii (o 19,4%) oraz Niderlandach (o 19,2%).

W ostatnim tygodniu sierpnia br. w Polsce (dane ZSRIR MRiRW) trzodę chlewną kupowano średnio po 4,90 zł/kg, o 3% taniej niż tydzień i miesiąc wcześniej, ale o 1% drożej niżw analogicznym tygodniu 2020 r.

W dniach 23–29.08.2021 r. cena półtusz wieprzowych średnio w kraju wyniosła 7,32 zł/kgi była o 2% niższa niż w poprzednim tygodniu, ale odpowiednio o 1% i 4% wyższa niż przed miesiącem i rokiem.


Autor: RZ, Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.