FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Ceny na rynku wieprzowiny i wołowiny w 42. tygodniu 2020 .

Jak podaje Biuro Analiz i Strategii KOWR na podstawie, wstępnych danych GUS, w Polsce w okresie styczeń–wrzesień 2020 r. skup żywca rzeźnego był o 2,5% większy niż przed rokiem i wyniósł 4330 tys. ton. Wzrost skupu był przede wszystkim wynikiem zwiększonych dostaw żywca wieprzowego i drobiowego. Podaż żywca drobiowego do skupu wzrosła o 3%, do 2 359 tys. ton, żywca wieprzowego – o 4%, do 1 485 tys. ton, a żywca wołowego obniżyła sięo 5%, do 478 tys. ton.

 

Na rynku krajowym od początku sierpnia br. utrzymuje się spadek cen skupu żywca wieprzowego. W dniach 12–18.10.2020 r. (dane Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji rynkowej MRiRW) dostawcy za żywiec wieprzowy uzyskiwali przeciętnie 4,42 zł/kg, o 1%mniej niż w poprzednim tygodniu i o 4% mniej niż przed miesiącem. Jednocześnie cena tego żywca była o 24% niższa niż przed rokiem.

 

Ten sam co w Polsce kierunek zmian cenżywca wieprzowego obserwowany jest w krajach UE. W drugim tygodniu października br. średnia cena świń rzeźnych klasy E w UE wyniosła 140,41 EUR/100 kg masy poubojowej schło-dzonej, nieznacznie (o 0,2%) mniej niż w po-przednim notowaniu i o 1,5% mniej niż przedmiesiącem. W Polsce cena żywca wieprzo- wego tej klasy, wyrażona w walucie unijnej ukształtowała się na poziomie 128,66 EUR/100 kgi była o 8 % niższa niż średnio w UE oraz o 2%niższa niż w Niemczech (131,87 EUR/100 kg).

W Polsce w drugim tygodniu października br. żywiec wołowy skupowano po 6,24 zł/kg, o 1,5% taniej niż w poprzednim notowaniu i o 1% taniej niż przed miesiącem. Cena tego żywca była jednak o 4% wyższa niż przed rokiem.

W dniach 12–18.10.2020 r. zakłady mięsne, tak jak w poprzednim tygodniu, sprzedawały półtusze wieprzowe średnio po 6,53 zł/kg.Były one o 5% tańsze niż miesiąc wcześniej orazo 23% tańsze niż analogicznym tygodniu 2019 r.

Kompensowane ćwierćtusze wołowe z młodych buhajków do 2 lat zbywano po 13,17 zł/kg, o 4 gr/kg drożej niż tydzień wcześniej. Cenaćwierci wołowych była również wyższa niż przed miesiącem i rokiem odpowiednio o 3% i 7%.


Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.