FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Prognozy produkcji mięsa na świecie w 2021 r.

Jak podaje Biuro Analiz i Strategii KOWR, według najnowszej prognozy Departamentu Rolnictwa USA (USDA) światowa produkcja wieprzowiny w 2021 r. może wynieść  101,5 mln ton i będzie o 5% większa niż w 2020 r. Odbudowa pogłowia trzody chlewnej w Chinach prawdopodobnie przyczyni się do wzrostu produkcji wieprzowiny w tym kraju o 11%. Poprawiająca się sytuacja gospodarcza i dalsze możliwości eksportowe będą sprzyjać wzrostowi produkcji u większości pozostałych światowych producentów, m.in. w UE (o 1%), Brazylii (o 3%) i Rosji (o 2,5%).

Globalna produkcja wołowiny w 2021 r.

Produkcja wołowiny na świecie może być o 2% większa niż w 2020 r. i wynieść ok. 61,5 mln ton, o czym przede wszystkim zadecyduje sytuacja w USA (o 2%), Brazylii (o 3%), Chinach (o 4%) i Indiach (o 6%).

Co z drobiem? 

Prognozowane przez USDA ożywienie gospodarcze prawdopodobnie pobudzi popyt na mięso drobiowe. W efekcie w 2021 r. produkcja kurcząt brojlerów na świecie może przekroczyć 102 mln ton i być o 1,5% większa niż w roku 2020. Spośród największych światowych producentów wzrost produkcji kurcząt brojlerów przewidywany jest m.in. w Chinach (o 3%), Brazylii (o 2%) i UE (o 1%). Czy jednak prognozy zweryfikuje grypa ptaków, która obecnie mocno daje się we znaki w Europie, a w Polsce jest to już duży problem. 

 


Autor: RZ. Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.