Stabilne ceny żywca drobiowego - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Stabilne ceny żywca drobiowego

W pierwszej połowie lutego br. w monitorowanych zakładach drobiarskich, ceny skupu żywca drobiowego były w miarę stabilne. Kurczęta brojlery, tak jak w poprzednim tygodniu, skupowano średnio po 4,63 zł/kg. Były one o 3 gr/kg tańsze niż przed miesiącem oraz o 18% tańsze niż przed rokiem. Cena indyków ukształtowała się na poziomie 6,15 zł/kg, nieco (o 0,4%) niższym niż tydzień wcześniej. Była ona o zbliżona do uzyskanej przed miesiącem, ale o 31% niższa niż przed rokiem. Za kaczki brojlery, tak jak w poprzednim tygodniu, dostawcy uzyskiwali przeciętnie 6,72 zł/kg. Cena tego żywca była o 1% niższa niż w drugim tygodniu stycznia br. oraz o 13% niższa niż w analogicznym okresie 2023 r.

Tuszki kurcząt patroszonych zbywano przeciętnie po 7,87 zł/kg, o 6% drożej niż w poprzednim tygodniu i o 2% drożej niż przed miesiącem. Cena tuszek indyków patroszonych wyniosła średnio 13,47 zł/kg i była o około 2% wyższa niż tydzień wcześniej oraz o około 3% wyższa niż w drugim tygodniu stycznia br. W porównaniu z analogicznym okresem 2023 r. za tuszki kurcząt płacono o 8% mniej, a za tuszki indyków – 0 11% mniej. 

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.