Sytuacja na unijnym rynku wieprzowiny - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Sytuacja na unijnym rynku wieprzowiny

Na przełomie stycznia i lutego 2024 r. wyhamowana została, utrzymująca się od początku grudnia 2023 r., spadkowa tendencja cen skupu żywca wieprzowego. W dn. 29.01 – 4.02.2024 r. w zakładach monitorowanych w ramach Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW przeciętna cena świń rzeźnych ukształtowała się na poziomie 6,71 zł/kg, o 0,5% wyższym niż tydzień wcześniej, ale o 5% niższym niż przed miesiącem. Jednocześnie żywiec wieprzowy był o 9% tańszy niż przed rokiem.

W UE średnia cena świń rzeźnych klasy E w ciągu tygodnia obniżyła się nieznacznie (0,2%) i wyniosła 200,82 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej. Była ona o 4% niższa niż przed miesiącem oraz o 2% niższa niż przed rokiem. W Polsce cena żywca wieprzowego tej klasy wyrażona w walucie unijnej ukształtowała się na poziomie 202,11 EUR/100 kg, o 0,6% wyższym niż średnio w UE. Średnie ceny skupu świń rzeźnych u największych unijnych producentów wieprzowiny kształtowały się następująco: 210,45 EUR/100 kg w Niemczech, 198,38 EUR/100 kg w Hiszpanii, 193,00 EUR/100 kg we Francji, 181,91 EUR/100 kg w Danii oraz 170,59 EUR/100 kg w Niderlandach.

Zakłady mięsne zbywały półtusze wieprzowe średnio po 9,85 zł/kg, o około 2% taniej niż w poprzednim tygodniu oraz o 8% taniej niż na początku stycznia br. Cena tego asortymentu była o 6% niższa niż w analogicznym okresie 2023 r.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.