Ceny drobiu na rynku krajowym - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Ceny drobiu na rynku krajowym

Na przełomie stycznia i lutego 2024 r. w zakładach drobiarskich monitorowanych przez ZSRIR MRiRW przeważały spadki cen skupu żywca drobiowego. Za kurczęta brojlery dostawcy uzyskiwali średnio 4,63 zł/kg, 1 gr/kg mniej niż tydzień wcześniej oraz o 3 gr/kg mniej niż przed miesiącem. Cena indyków średnio wyniosła 6,18 zł/kg i była o 1% wyższa niż przed tygodniem i miesiącem. Kaczki brojlery skupowano po 6,72 zł/kg, o 1% taniej niż tydzień i miesiąc wcześniej. W odniesieniu do cen uzyskanych przed rokiem indyki były tańsze o 31%, kurczęta brojlery – o 18%, a kaczki brojlery – o 12,5%.

Cena sprzedaży tuszek kurcząt patroszonych ukształtowała się na poziomie 7,40 zł/kg, o około 1% wyższym niż w poprzednim tygodniu, ale o 10% niższym niż przed miesiącem. Tuszki indyków patroszonych zbywano po 13,26 zł/kg, o 1% taniej niż tydzień wcześniej, ale o 1,5% drożej niż na początku stycznia br. W porównaniu z analogicznym okresem 2023 r. tuszki kurcząt były tańsze o 13%, a tuszki indyków – 0 12%.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.