Stabilna sytuacja na rynku żywca wieprzowego - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Stabilna sytuacja na rynku żywca wieprzowego

Na rynku krajowym na przełomie października i listopada 2023 r. spadek cen żywca wieprzowego nieco wyhamował.

W dn. 30.10 – 5.11.2023 r. średnia cena świń rzeźnych w zakładach monitorowanych w ramach Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW, podobnie jak tydzień wcześniej, ukształtowała się na poziomie 7,48 zł/kg. Była ona o 8% niższa niż przed miesiącem, ale o 7% wyższa niż w analogicznym tygodniu 2022 r.

W UE za świnie rzeźne klasy E unijni dostawcy uzyskiwali średnio 212,03 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej, o 1% mniej niż tydzień wcześniej oraz o 5% mniej niż przed miesiącem. Cena żywca wieprzowego tej klasy w Polsce wyrażona w walucie unijnej ukształtowała się na poziomie 219,69 EUR/100 kg, o 4% wyższym niż średnio w UE. Ceny skupu świń rzeźnych u największych unijnych producentów wieprzowiny były niższe niż w Polsce i kształtowały się następująco: 195,00 EUR/100 kg we Francji, 195,11 EUR/100 kg w Niderlandach i 205,04 EUR/100 kg w Hiszpanii. Natomiast cena tego żywca w Niemczech była nieco wyższa niż w Polsce i wyniosła 220,25 EUR/100 kg.

W zakładach mięsnych półtusze wieprzowe sprzedawano przeciętnie po 10,90 zł/kg, o 1% taniej niż tydzień wcześniej oraz o 7% taniej niż przed miesiącem. Cena tego asortymentu wieprzowego była o 7% wyższa niż przed rokiem.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.