„Wieprzowina najwyższej jakości " seminarium naukowe - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

„Wieprzowina najwyższej jakości " seminarium naukowe

W dniach 14-17 lutego 2023 r. w Ustroniu odbyło się Polsko-Węgierskie Seminarium Naukowe w ramach XV Szkoły Zimowej im. prof. Mariana Różyckiego pt. „Wieprzowina najwyższej jakości – charakterystyka, identyfikacja, wiarygodność”. Podczas wydarzenia KOWR zaprezentował pilotażowy projekt Paszportyzacja polskiej żywności.

Organizatorem seminarium był Instytut Zootechniki PIB w Krakowie – Zakład Hodowli Trzody Chlewnej we współpracy z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie – Katedrą Nauk o Zwierzętach Monogastrycznych z Pracownią Hodowli Trzody Chlewnej i Katedrą Genetyki oraz Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – Katedrą Hodowli Zwierząt.

W wydarzeniu uczestniczyło szerokie grono fachowców związanych z chowem i hodowlą świń, w tym liczną grupę stanowili przedstawiciele Węgierskiego Uniwersytetu Rolniczo-Przyrodniczego oraz stowarzyszeń hodowców świń. Uczestnicy seminarium mieli możliwość poszerzenia wiedzy w zakresie perspektyw dla uzyskiwania mięsa poza hodowlami oraz na temat wad produkcyjnych występujących podczas hodowli świń. Uczestnicy mogli się także dowiedzieć jak funkcjonuje przemysł wieprzowy na Węgrzech oraz jak prowadzona jest edukacja, badania i hodowla w węgierskim sektorze trzody chlewnej.

Ważnym punktem seminarium było przedstawienie informacji na temat innowacyjnych rozwiązań, które mają na celu wsparcie jakości polskiej wieprzowiny. Anna Mączka, Zastępca Dyrektora Departamentu Innowacji KOWR, przybliżyła koncepcję projektu Paszportyzacja polskiej żywności, jako innowacyjnego narzędzia, które ma na celu wsparcie polskich producentów rolnych w poświadczaniu jakości i bezpieczeństwa wytwarzanej przez nich żywności, przedstawiła genezę powstania projektu, fazy jego realizacji oraz korzyści jakie można osiągnąć po jego ewentualnym wdrożeniu. Następnie temat paszportyzacji został rozbudowany w prezentacji Zleceniobiorcy pilotażu projektu, tj. Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej – Państwowego Instytutu Badawczego, który przedstawił rolę administracji publicznej w „paszportyzacji żywności” oraz poinformował o stanie obecnym, perspektywach i doświadczeniach uzyskanych podczas realizacji tego projektu.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.