Ceny drobiu w pierwszej połowie lutego 2023r. - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Ceny drobiu w pierwszej połowie lutego 2023r.

W pierwszym tygodniu lutego 2023r. kurczęta brojlery skupowano średnio po 5,66 zł/kg, o 4 gr/kg drożej niż w ostatnim tygodniu stycznia br., ale o 1 gr/kg taniej niż przed miesiącem.

Od połowy stycznia w krajowym skupie tanieje żywiec indyczy. Na przełomie stycznia i lutego br. cena indyków ukształtowała się na poziomie 9,01 zł/kg, o około 1% niższym niż wpoprzednim tygodniu oraz przed miesiącem.

Za kaczki brojlery, podobnie jak tydzień i miesiąc wcześniej, dostawcom płacono 7,68 zł/kg. W porównaniu z cenami uzyskiwanymi przed rokiem kurczęta brojlery były droższe o 25%, indyki – o 37%, a kaczki brojlery – o 23%.

Zakłady drobiarskie sprzedawały tuszki kurcząt patroszonych przeciętnie po 8,50 zł/kg, o 3% drożej niż w poprzednim tygodniu oraz o 1% drożej niż przed miesiącem. Cena tego asortymentu była o 22% wyższa niż w analogicznym tygodniu 2022 r. Tuszki indyków w ciągu tygodnia potaniały w zbycie o 0,4%, do 15,09 zł/kg. Był to poziom cen o 2% niższy niż na początku stycznia.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.