Dalszy wzrost cen żywca wieprzowego - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Dalszy wzrost cen żywca wieprzowego

W dniach 13–19.03.2023 r. w zakładach monitorowanych w ramach Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW wzrosła cena zakupu żywca wieprzowego. Dostawcom za świnie rzeźne płacono przeciętnie 8,35 zł/kg, o 1,5% więcej niż w poprzednim tygodniu i o 1% więcej niż przed miesiącem. 

W Unii Europejskiej (dane KE) średnia cena świń rzeźnych klasy E ukształtowała się na poziomie 230,67 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej, o 1% wyższym niż w poprzednim tygodniu. Żywiec ten był o 4,5% droższy niż przed miesiącem oraz o 31% droższy niż przed rokiem. W Polsce cena żywca wieprzowego tej klasy wyrażona w walucie unijnej wyniosła 232,64 EUR/100 kg i była o 1% wyższa od średniej ceny w UE. Wyższe niżw Polsce ceny za żywiecuzyskiwali dostawcy m.in. z Francji (o 7%), Niemiec (o 2%) i Hiszpanii (o 3%), a niższe – m.in. z Danii (o 23%) i Niderlandów (o 10%). 

W ślad za wzrostem cen w skupie drożało mięso wieprzowe. W trzecim tygodniu marca 2023 r. półtusze wieprzowe zbywano średnio po 12,05 zł/kg, o 6 gr/kg drożej niż w poprzednim tygodniu i o 1% drożej niż przed miesiącem. W odniesieniu do censprzed roku półtusze podrożały o 13%.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.