Jak pandemia wpłynęła na działalność skupów żywca - raport - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Jak pandemia wpłynęła na działalność skupów żywca - raport

Jak podaje Biuro Analiz i Startegii KOWR w 2020 r. pandemia koronawirusa i wprowadzone obostrzenia spowodowały, że pojawiały się okresowe utrudnienia logistyczne po stronie podmiotów skupujących żywiec rzeźny, związane z mniejszą liczbą pracowników, co przekładało się na pogorszenie efektywności pracy zakładów mięsnych. W konsekwencji dostawy żywca w początkowym okresie pandemii (głównie w kwietniu 2020 r.) uległy spowolnieniu a producenci byli zmuszeni do przetrzymywania zwierząt do wyższych mas ubojowych. Jednak w drugim półroczu 2020 r. sytuacja uległa poprawie. Według wstępnych danych GUS w 2020 r. w Polsce skupiono łącznie 5 720 tys. ton żywca rzeźnego, o 3%więcej niż w 2019 r. Największy udział w krajowych dostawach miał żywiec drobiowy – 54,6% (3,1 mln ton), żywiec wieprzowy stanowił 35% (2 mln ton), a wołowy – 10,2% (586 tys. ton). W odniesieniu do 2019 r. o 2,3 pp. zwiększył się udział żywca drobiowego oraz o 0,5 pp. żywcawieprzowego, natomiast udział żywca wołowego zmniejszył się o 2,6 pp.

 

W okresie styczeń–luty 2021 r. do podmiotów skupujących dostarczono łącznie 818 tys. ton żywca,o 0,8% mniej niż rok wcześniej.


Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.