Spotkania na targach rolno-spożywczych w Berlinie - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Spotkania na targach rolno-spożywczych w Berlinie

Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii pan Krzysztof Jażdżewski podczas targów Zielony Tydzień (Grüne Woche) w Berlinie wziął udział w spotkaniach Wicepremiera, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pana Henryka Kowalczyka z przedstawicielami resortu rolnictwa Armenii, Uzbekistanu i Kazachstanu. Na spotkaniu z ministrem właściwym ds. rolnictwa Armenii poruszona została m. in. kwestia możliwości kontynuacji eksportu produktów pochodzenia zwierzęcego uwzględniające zasady regionalizacji przyjęte przez Światową Organizację Zdrowia Zwierząt. Strony uzgodniły kontynuację rozmów w tym zakresie w drodze kontaktów bilateralnych.

W rozmowie ze swoim odpowiednikiem z Uzbekistanu, Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii wnioskował o przywrócenie możliwości eksportu mięsa wieprzowego z województwa kujawsko pomorskiego, które nadal objęte jest restrykcjami, mimo że jest wolne od wirusa ASF. Uzgodnienia dotyczyły również możliwości  organizowania w pierwszym kwartale br. kontroli zatwierdzających polskie zakłady produkujące żywność pochodzenia zwierzęcego.

Spotkanie z ministrem rolnictwa Kazachstanu było okazją do przedstawienia postulatów strony polskiej dotyczących kilku kwestii weterynaryjnych, m.in. zniesienia zakazu importu drobiu i produktów drobiowych z obszarów nieobjętych restrykcjami nałożonymi z powodu HPAI oraz umożliwienia eksportu bydła hodowlanego i użytkowego do Kazachstanu.

 

źródło: GIW

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.