Sytuacja na rynku drobiu w połowie grudnia - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Sytuacja na rynku drobiu w połowie grudnia

W dniach 12–18.12.2022 r. cena skupu kurcząt brojlerów ukształtowała się na poziomie 5,76 zł/kg, o około 2% niższym niż w poprzednim tygodniu i o 4,5% niższym niż przed miesiącem. Za indyki płacono przeciętnie 9,32 zł/kg, o 1% więcej niż tydzień wcześniej i o 2,5% więcej niż przed miesiącem. Cena kaczek brojlerów wzrosła nieznacznie (o 3 gr/kg) w odniesieniu do poprzedniego tygodnia i wyniosła 7,69 zł/kg. Jednocześnie była ona nieco wyższa (o 2 gr/kg) niż miesiąc wcześniej. W porównaniu z cenami sprzed roku kurczęta brojlery podrożały o 34%, indyki – o 72%, a kaczki – o 39%.

W dniach 12–18.12.2022 r. zakłady drobiarskie zbywały tuszki kurcząt patroszonych średnio po 6,88 zł/kg, o 9% taniej niż w poprzednim tygodniu i o 18% taniej niż przed miesiącem. W odniesieniu do cen uzyskiwanych przed rokiem tuszki kurcząt podrożały o 5%. Cena tuszek indyków wyniosła 15,80 zł/kg wobec 15,78 zł/kg tydzień wcześniej. Jednocześnie była ona o 1% wyższa niż przed miesiącem i o 41% wyższa niż w analogicznym tygodniu 2021 r.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.