Sytuacja w skupach żywca rzeźnego w Polsce styczeń - kwiecień 2023. Podsumowanie. - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Sytuacja w skupach żywca rzeźnego w Polsce styczeń - kwiecień 2023. Podsumowanie.

Chcielibyśmy podzielić się z Wami ważnymi informacjami dotyczącymi rynku mięsnego w Polsce. Według wstępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), w okresie styczeń–kwiecień 2023 roku zaobserwowano wzrost dostaw żywca rzeźnego do podmiotów skupujących - podaje Biuro Analiz i Strategii KOWR. 

W tym okresie dostarczono blisko 1,7 miliona ton żywca rzeźnego, co stanowi wzrost o 3% w porównaniu z rokiem poprzednim. Cieszy nas również zwiększona podaż żywca drobiowego, która wyniosła 985 tysięcy ton, co oznacza wzrost o 7% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Warto zaznaczyć, że większa podaż żywca drobiowego zrekompensowała spadek dostaw pozostałych gatunków. Dostawy żywca wieprzowego zmniejszyły się o 3% do 563 tysięcy ton, natomiast dostawy żywca wołowego spadły o 2% do 146 tysięcy ton.

Te dane wskazują na stabilną sytuację na rynku mięsnym w Polsce, z pozytywnym trendem wzrostowym w przypadku żywca drobiowego. Mamy nadzieję, że ten rozwój przyniesie korzyści zarówno producentom, jak i konsumentom.

Będziemy nadal śledzić sytuację na rynku mięsnym i informować Was o najnowszych danych i tendencjach.

 

Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.