Tendencje cenowe na rynku drobiu - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Tendencje cenowe na rynku drobiu

Początkiem maja br. na rynku krajowym odnotowano spadki cen skupu monitorowanych gatunków żywca drobiowego. Kurczęta brojlery, w odniesieniu do poprzedniego tygodnia, potaniały o 1%, do 5,66 zł/kg. Cena tego żywca była niższa niż przed miesiącem i rokiem odpowiednio o 4% i 8%. Za indyki dostawcy uzyskiwali przeciętnie 8,84 zł/kg, o 2% mniej niż tydzień wcześniej. Cena indyków była o 1% niższa niż na początku kwietnia br., ale o 4% wyższa niż w analogicznym okresie 2022 r. Kaczki brojlery skupowano przeciętnie po 7,68 zł/kg, o 3 gr/kg taniej niż w poprzednim tygodniu oraz o 4 gr/kg taniej niż miesiąc wcześniej. W porównaniu z cenami uzyskiwanymi przed rokiem kaczki brojlery były o 10% droższe.

W dniach 1–7.05.2023 r. średnia cena sprzedaży tuszek kurcząt patroszonych z szyjami w zakładach drobiarskich ukształtowała się na poziomie 8,79 zł/kg, o 6% wyższym niż w poprzednim tygodniu. Jednocześnie tuszki kurcząt były o 2% tańsze niż przed miesiącem oraz o 9% tańsze niż przed rokiem. Tuszki indyków patroszonych zbywano po 15,74 zł/kg, o 2% drożej niż tydzień wcześniej. 

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.