Tendencje cenowe na rynku drobiu - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Tendencje cenowe na rynku drobiu

W dn. 8–14.01.2024 r. indyki skupowano średnio po 6,14 zł/kg, o 2 gr/kg drożej niż w poprzednim tygodniu. Cena tego żywca ukształtowała się na poziomie sprzed miesiąca, ale była o 33% niższa niż przed rokiem. Za kurczęta brojlery dostawcy uzyskiwali 4,66 zł/kg. Było to o 1% taniej niż w połowie grudnia 2023 r. oraz o 18% taniej niż w analogicznym tygodniu przed rokiem. Kaczki brojlery w ciągu tygodnia potaniały nieznacznie (o 0,2%), do 6,79 zł/kg. Były o 1% tańsze w porównaniu z cenami uzyskiwanymi przed miesiącem oraz o 12% tańsze niż przed rokiem.

Zakłady drobiarskie sprzedawały tuszki kurcząt patroszonych średnio po 7,72 zł/kg, o 6,5% taniej niż w poprzednim tygodniu, ale o 19% drożej niż przed miesiącem. Tuszki indyków w ciągu tygodnia podrożały o 6 gr/kg, a ich cena ukształtowała się na poziomie 13,12 zł/kg. Była ona o 3% niższa niż przed miesiącem.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.