Wieprzowina w 46. tygodniu na rynkach UE - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Wieprzowina w 46. tygodniu na rynkach UE

Jak podaje Biuro Analiz i Strategii KOWR w okesie 15–21.11.2021 r. w zakładach mięsnych objętych monitoringiem Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW cena żywca wieprzowego, podobnie jak w poprzednim tygodniu, przeciętnie wyniosła 4,18 zł/kg. Była ona o 2% wyższa niż przed miesiącem, ale o 1% niższa niż przed rokiem.

W UE w listopadzie br. spadek cen żywca wieprzowego uległ wyhamowaniu. W trzecim tygo-dniu tego miesiąca cena zakupu świń rzeźnych klasy E ukształtowała się na poziomie średnio 128,58 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej wobec 128,68 EUR/100 kg przed tygodniem. Była ona o 1% niższa niż miesiąc wcześniej oraz o 6% niż- sza niż przed rokiem. Cena trzody chlewnej w Polsce wyrażona w walucie unijnej wyniosła średnio 117,84 EUR/100 kg i była o 10,74 EUR (o 8%) niższa niż średnio w UE oraz o 9,73 EUR (o 8%) niższa niż w Niemczech.

W trzecim tygodniu listopada br. cena półtusz wieprzowych ukształtowała się na poziomie 6,18 zł/kg wobec 6,20 zł/kg tydzień wcześniej. Półtusze były o 1% droższe niż przed miesiącem, ale o 3% tańsze niż w analogicznym okresie 2020 r. 


 


Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.