Wzrost cen żywca wieprzowego - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Wzrost cen żywca wieprzowego

Od końca stycznia br. zarówno na rynku unijnym, jak i krajowym rosną ceny skupu żywca wieprzowego.

W dn. 12–18.02.2024 r. zakłady mięsne (dane ZSRIR MRiRW) kupowały świnie rzeźne przeciętnie po 7,13 zł/kg, o 4% drożej niż tydzień wcześniej oraz o 3% drożej niż przed miesiącem. Pomimo wzrostu cen, żywiec wieprzowy był o 14% tańszy niż przed rokiem.

W UE średnia cena zakupu świń rzeźnych klasy E ukształtowała się na poziomie 208,08 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej, o 2% wyższym niż przed tygodniem i miesiącem, ale o 6% niższym niż przed rokiem. W Polsce cena żywca tej klasy wyrażona w euro wyniosła 215,60 EUR/100 kg i była o 3,6% wyższa niż średnio w UE, ale o 3,7% niższa niż w Niemczech.

W Polsce półtusze wieprzowe sprzedawano średnio po 10,32 zł/kg, o 4% drożej niż w poprzednim tygodniu, ale o 1% taniej niż miesiąc wcześniej. Cena półtusz była o 13% niższa niż w analogicznym okresie 2023 r.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.