Wzrost wartości polskiego eksportu mięsa - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Wzrost wartości polskiego eksportu mięsa

W okresie styczeń–listopad 2022 r. przychody uzyskane przez przedsiębiorców ze sprzedaży zagranicznej mięsa, przetworów mięsnych i żywca były o 38% wyższe niż rok wcześniej i wyniosły 8,9 mld EUR (41,3 mld zł), stanowiąc 20% wartości całego polskiego eksportu produktów rolno-spożywczych.

W okresie jedenastu miesięcy 2022 r. wyeksportowano ponad 1,8 mln ton produktów drobiowych (w ekwiwalencie tuszek),o 9% więcej niż przed rokiem, a przychody z eksportu wzrosły o 55%, do 4,7 mld EUR (22 mld zł). W tym czasie import asortymentu drobiowego zwiększył się o 14% i osiągnął 198 tys. ton, a jego wartość wzrosła o 38%, do 428 mln EUR.

Za granicę sprzedano również 434 tys. ton żywca, mięsa oraz przetworów wołowych i cielęcych w ekwiwalencie tusz (spadek o 2%), a przychody z eksportu wyniosły blisko 2,2 mld EUR (10,1 mld zł) i wzrosły o 32%. Jednocześnie do kraju przywieziono 64 tys. ton asortymentu wołowego i cielęcego (o 28% więcej niż przed rokiem) za 287 mln EUR (o 60% więcej).

Eksport żywca, mięsa oraz przetworów i tłuszczów wieprzowych był o 6% mniejszy niż rok wcześniej i wyniósł 606 tys. ton (w ekwiwalencie tusz). Przychody z tego tytułu wzrosły o 17%, do 1,7 mld EUR (7,7 mld zł). W tym czasie do Polski sprowadzono 935 tys. ton asortymentu wieprzowego, o 7% więcej niż w analogicznym okresie 2021 r. Wydatki poniesione na zakup produktów wieprzowych były o 28% większe i wyniosły blisko 2 mld EUR.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.