Zmienna sytuacja na rynku wieprzowiny w pierwszym tygodniu czerwca 2021 r. w krajach UE - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Zmienna sytuacja na rynku wieprzowiny w pierwszym tygodniu czerwca 2021 r. w krajach UE

Jak informuje Biuro Analiz i Startegii KOWR w Polsce w okresie 31.05 – 6.06.2021 r., na podstawie informacji uzyskanych z zakładów mięsnych objętych monitoringiem Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW, cena zakupu trzody chlewnej przeciętnie wyniosła 5,55 zł/kg i była o 2% niższa niż tydzień wcześnie, ale o 11% wyższa niż na początku maja br. W porównaniu z notowaniami sprzed roku żywiec ten był o 2% tańszy.

Średnio w UE za świnie rzeźne klasy E dostawcy uzyskiwali 165,86 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej, nieco (o 0,4%) więcej niżw poprzednim tygodniu oraz odpowiednio o 8% i 2% więcej niż przed miesiącem i rokiem. Cena świń rzeźnych w Polsce wyrażona w walucie unijnej wyniosła 166,35 EUR/100 kg i o 5,27 EUR (o 3%) przewyższała średnią cenę płaconą producentom na rynku niemieckim.

Z kolei w Polsce w pierwszym tygodniu czerwca br. półtusze wieprzowe potaniały o 2% i zbywano je średnio po 8,07 zł/kg. Cena półtusz była o 11% wyższa niż przed miesiącem oraz o 0,5% wyższaniż w analogicznym okresie 2020 r.


Autor: RZ. Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.