Analiza cen drobiu w 19. tygodniu 2021 r. - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Analiza cen drobiu w 19. tygodniu 2021 r.

Jak informuje Biuro Analiz i Strategii KOWR od grudnia 2020 r. utrzymuje się wzrostowa tendencja cen zakupu kurcząt brojlerów. Od stycznia 2021 r. rosną również ceny zakupu indyków. W dniach 10–16.05.2021 r. kurczęta brojlery kupowano przeciętnie po 3,99 zł/kg, o 2% drożej niż w pierwszym tygodniu maja br. oraz o 7% drożej niż przed miesiącem. Cena kurcząt była o 35% wyższa niż przed rokiem.

Za żywiec indyczy dostawcom płacono6,28 zł/kg, o 4% więcej niż w poprzednim tygodniu, o 10% więcej niż miesiąc wcześniej oraz o 37% więcej niż analogicznym okresie 2020 r.

Cena zakupu kaczek brojlerów ukształtowała się na poziomie 4,76 zł/kg, wobec 4,74 zł/kg tydzień wcześniej. Kaczki brojlery były droższe niż przed miesiącem i rokiem odpowiednio o 2% i 11%.
 

W drugim tygodniu maja br. zakłady drobiarskie sprzedawały tuszki kurcząt patroszonych średnio po 6,69 zł/kg, o 2% taniej niż tydzień wcześniej, ale o 12% drożej niż przed miesiącem. Cena tuszek indyków wyniosła średnio 11,17 zł/kg i była o 16% wyższa niż w poprzednim tygodniu, ale o 1% niższa niż w połowie kwietnia br. W porównaniu z cenami notowanymi przed rokiem tuszki kurcząt były droższe o 67%,a indyków – o 30%.

 


Autor: RZ, Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.