FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Czy produkcja mięsa w 2021 r. będzie rosła ?

Jak informuje Biuro Analiz i Strategii KOWR na podstawie Short-term-outlook for EU Agricultural Markets in 2021, Spring 2021, Edition No 29 - krótkoterminowej prognozy Komisji Europejskiej w 2021 r. w Unii Europejskiej wzrośnie produkcja drobiu. Pomimo presji wywieranej na rynek przez pandemię COVID-19 i grypę ptaków oraz wysokie ceny pasz w UE w 2021 r. może zostać wyprodukowane 13,8 mln ton drobiu, o 1% więcej niż w 2020 r.

Na skutek wzrostu unijnego pogłowia świńw grudniu 2020 r., produkcja wieprzowiny w 2021 r.prawdopodobnie będzie o 0,7% większa niż w 2020 r. i wyniesie 23,4 mln ton. Wzrostowi produkcji będzie sprzyjał m.in. utrzymujący się popyt na wieprzowinę ze strony Chin.

W 2021 r. w UE produkcja wołowiny może być o 1% mniejsza niż w 2020 r. i prawdopodobnie wyniesie 6,8 mln ton . Będzie to spowodowane spadkiem unijnego pogłowia bydła w grudniu 2020 r. i mniejszym popytem ze strony sektora gastronomicznego.


Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.