Dalszy spadek cen na rynku wieprzowiny - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Dalszy spadek cen na rynku wieprzowiny

W drugim tygodniu stycznia 2024 r. na rynku krajowym kontynuowany był spadek cen żywca wieprzowego. W dniach 8–14.01.2024 r. w zakładach mięsnych monitorowanych w ramach Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW średnia cena świń rzeźnych wyniosła 7,02 zł/kg i była o 4 gr/kg niższa niż tydzień wcześniej oraz o 2% niższa niż przed miesiącem. W porównaniu z analogicznym okresem 2023 r. żywiec wieprzowy potaniał o 5%.

W UE średnia cena świń rzeźnych klasy E w ciągu tygodnia uległa obniżeniu o 0,6%, do 208,18 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej. Była ona o 2% niższa niż przed miesiącem, ale o 3% wyższa niż przed rokiem. W Polsce cena żywca wieprzowego tej klasy wyrażona w walucie unijnej ukształtowała się na poziomie 211,63 EUR/100 kg, o 1,7% wyższym niż średnio w UE oraz wyższym niż m.in. w Niderlandach (o 34 EUR, 177,63 EUR/100 kg), Danii (o 17,61 EUR, 194,02 EUR/100 kg)i Hiszpanii (o 12,81 EUR, 198,82 EUR/100 kg), ale niższym niż w Niemczech (o 9,04 EUR, 220,67 EUR/100 kg).

W Polsce w drugim tygodniu stycznia br., w porównaniu z poprzednim tygodniem, cena półtusz wieprzowych obniżyła się o 1%, do 10,58 zł/kg. Była ona również o około 3% niższa niż przed miesiącem i rokiem.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.