Nieznaczny spadek cen drobiu - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Nieznaczny spadek cen drobiu

W dn. 20–26.11.2023 r. cena kurcząt brojlerów, w porównaniu z poprzednim tygodniem, obniżyła się o 3 gr/kg, do 4,89 zł/kg. Była ona o 2% niższa niż przed miesiącem oraz o 18% niższa niż przed rokiem. Za indyki dostawcy uzyskiwali przeciętnie 6,12 zł/kg wobec 6,11 zł/kg tydzień wcześniej i 6,13 zł/kg przed miesiącem. Żywiec indyczy był o 33% tańszy niż w analogicznym okresie 2022 r. Gęsi tuczone skupowano średnio po 15,12 zł/kg, o 1% drożej niż przed tygodniem, ale o 1% taniej niż miesiąc wcześniej. Był to poziom cen o 18% niższy niż przed rokiem. Za kaczki brojlery dostawcom płacono 6,96 zł/kg, odpowiednio o 5 gr/kg i 3 gr/kg mniej niż tydzień i miesiąc wcześniej. W porównaniu z cenami uzyskiwanymi przed rokiem kaczki brojlery były o 9% tańsze.

W przedostatnim tygodniu listopada br. na rynku krajowym o 5% podrożały tuszki kurcząt patroszonych, które zbywano przeciętnie po 7,44 zł/kg. Cena tego asortymentu była o 2% wyższa niż przed miesiącem, ale o 9% niższa niż w analogicznym okresie 2022 r. Tuszki indyków sprzedawano przeciętnie po 13,31 zł/kg, o 1% taniej niż w poprzednim tygodniu. Jednocześnie tuszki indyków były o 15% tańsze niż przed rokiem.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.