Podsumowanie sprzedaży drobiu w 14. tygodniu 2021 r. - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Podsumowanie sprzedaży drobiu w 14. tygodniu 2021 r.

Jak informuje Biuro Analiz i Strategii KOWR w okresie 5–11.04.2021 r. za kurczęta brojlery dostawcy uzyskiwali średnio 3,74 zł/kg, o 1%więcej niż w poprzednim tygodniu oraz o 4% więcej niż przed miesiącem. Cena indyków przeciętnie wyniosła 5,71 zł/kg i była o 1% wyższa niż tydzień wcześniej i o 2,5% wyższa niż przed miesiącem. Kaczki brojlery kupowano po 4,62 zł/kg, o 4 gr/kg taniej niż w poprzednim notowaniu, ale o 4 gr/kg drożej niż przed miesiącem. W odniesieniu do cen uzyskiwanych przed rokiem kurczęta brojlery były droższe o 16%,indyki – o 6%, a kaczki brojlery – o 4%.

Zakłady drobiarskie zbywały tuszki kurcząt przeciętnie po 6,16 zł/kg, o 2% taniej niż w poprzednim tygodniu, ale odpowiednio o 3% i o 48 % drożej niż przed miesiącem i rokiem.Tuszki indyków w ciągu tygodnia podrożały o 4%, do 11,06 zł/kg. Jednocześnie były one o 1% tańsze niż miesiąc wcześniej, ale o 12% droższe niż w analogicznym tygodniu 2020 r.


Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.