Spadek cen żywca wieprzowego - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Spadek cen żywca wieprzowego

Na rynku krajowym w ostatnim tygodniu 2022 r. , z uwagi na małe zainteresowanie zakupem świń rzeźnych przez podmioty skupujące, utrzymał się dalszy spadek cen skupu żywca wieprzowego. W dniach 26.12.2022 – 1.01.2023 r. w zakładach mięsnych monitorowanych w ramach Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW za trzodę chlewną dostawcy uzyskiwali przeciętnie 7,51 zł/kg wobec 7,52 zł/kg w poprzednim tygodniu. Cena tego żywca była o 2% niższa niż miesiąc wcześniej. W pozostałych krajach Unii Europejskiej kierunek zmian cen był podobny jak w Polsce. Średnio w UE świnie rzeźne klasy E kupowano po 203,64 EUR/kg (953,82 zł/100 kg1 ) masy poubojowej schłodzonej, o 0,4% taniej niż tydzień wcześniej. Był to poziom cen zbliżony do notowanego przed miesiącem oraz o 55% wyższy niż przed rokiem. Cena żywca wieprzowego tej klasy w Polsce wyrażona w euro ukształtowała się na poziomie 210,60 EUR/100 kg i o 3% przewyższała średnią cenę w UE. Niższe niż w Polsce ceny tego żywca odnotowano m.in. w Niemczech (o 1,67 EUR), Hiszpanii (o 10,05 EUR), Danii (o 26,64 EUR) i w Niderlandach (o 34,19 EUR).

Ceny zbytu mięsa wieprzowego - w Polsce w dniach 26.12.2022 – 1.01.2023 r. zakłady mięsne sprzedawały półtusze wieprzowe średnio po 11,09 zł/kg, o 1% taniej niż w tygodniu przedświątecznym, ale o 1% drożej niż na przełomie listopada i grudnia 2022 r. 

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.