Spadek cen żywca wołowego - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Spadek cen żywca wołowego

W okresie między 5–11.02.2024 r. na rynku krajowym cena żywca wołowego uległa dalszemu obniżeniu. Bydło rzeźne skupowano średnio po 9,81 zł/kg, o 5 gr/kg taniej niż tydzień wcześniej, ale o 1% drożej niż przed miesiącem. Cena tego żywca była o 9% niższa niż przed rokiem.

W UE średnia cena zakupu bydła rzeźnego klasy R3, tak jak w poprzednim tygodniu, wyniosła 499,30 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej i była o 1% wyższa niż przed miesiącem, ale o 3% niższa niż przed rokiem. W Polsce cena żywca wołowego tej klasy wyrażona w euro ukształtowała się na poziomie 486,78 EUR/100 kg, o 2,5% niższym niż średnio w UE oraz niższym niż u największych unijnych producentów wołowiny, m.in.: o 9% niższym niż w Irlandii, o 7% niższym niż we Francji i o 4% niższym niż w Hiszpanii. Mniej niż w Polsce za żywiec wołowy uzyskiwali dostawcy z Niderlandów (o 27%) i Niemiec (o 1%).

Kompensowane ćwierćtusze wołowe z młodych buhajków do 2 lat zbywano średnio po 20,62 zł/kg, o 1% drożej niż w poprzednim tygodniu oraz o 2% drożej niż miesiąc wcześniej. Cena ćwierćtusz wołowych była o 3% niższa niż przed rokiem.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.