Sytuacja na rynku drobiu w pierwszej połowie stycznia - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Sytuacja na rynku drobiu w pierwszej połowie stycznia

W drugim tygodniu stycznia 2023 r. ceny skupu monitorowanych gatunków drobiu uległy niewielkim zmianom. Za kurczęta brojlery, tak jak tydzień wcześniej, dostawcy uzyskiwali przeciętnie 5,67 zł/kg. Cena żywca była o 2% niższa niż przed miesiącem, ale o 28% wyższa niż przed rokiem. Indyki skupowano po 9,17 zł/kg, nieco (o 4 gr/kg) drożej niż w poprzednim tygodniu , ale o 2% taniej niż przed miesiącem. Za indyki płacono o 48% drożej niż przed rokiem. Cena kaczek brojlerów wyniosła 7,68 zł/kg. Kaczki były o 30% droższe niż w analogicznym tygodniu 2022 r.

Odnośnie zbytu mięsa drobiowego, zakłady mięsne sprzedawały tuszki kurcząt patroszonych przeciętnie po 7,83 zł/kg, o 7% taniej niż tydzień wcześniej, ale o 14% drożej niż przed miesiącem. Cena tuszek indyków wyniosła średnio 15,57 zł/kg i była o 1% wyższa niż na początku stycznia br., ale o 1,5% niższa niż przed miesiącem. W odniesieniu do cen uzyskiwanych przed rokiem tuszki kurcząt były droższe o 7%, a indyków – o 42%.

 

żródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.