Tendencje cenowe na krajowym rynku drobiu - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Tendencje cenowe na krajowym rynku drobiu

W drugim tygodniu lutego 2024 r. na rynku krajowym  zakłady drobiarskie skupowały kurczęta brojlery średnio po 4,69 zł/kg, o 1% drożej niż tydzień i miesiąc wcześniej. Cena żywca indyczego w ciągu tygodnia obniżyła się nieznacznie (o 0,2%) i wyniosła 6,14 zł/kg. Jednocześnie była ona o 1% niższa niż przed miesiącem. Od połowy grudnia 2023 r. tanieją kaczki brojlery, za które w dniach 12–18.02.2024 r. w skupie dostawcy uzyskiwali średnio 6,67 zł/kg, o 1% mniej niż w poprzednim tygodniu oraz o 2% mniej niż miesiąc wcześniej. W odniesieniu do notowań sprzed roku cena kaczek brojlerów była niższa o 14%, kurcząt brojlerów – o 18%, a indyków – o 31%. 

W zakładach drobiarskich od trzeciej dekady stycznia br. drożeją tuszki kurcząt patroszonych, które w dniach 12–18.02.2024 r. zbywano średnio po 8,22 zł/kg, o 4,5% drożej niż w poprzednim tygodniu i o 16% drożej niż przed miesiącem. Cena tuszek indyków w ciągu tygodnia obniżyła się o 0,5%, do 13,41 zł/kg, ale była o 5% wyższa niż miesiąc wcześniej. W porównaniu z analogicznym tygodniem 2023 r. tuszki kurcząt potaniały o 9%, a tuszki indyków – 0 13%.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.