Tendencje cenowe na rynku drobiu - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Tendencje cenowe na rynku drobiu

W ostatnim tygodniu maja br. kurczęta brojlery skupowano przeciętnie po 5,71 zł/kg wobec 5,70 zł/kg w poprzednim tygodniu, o 3 gr/kg taniej niż przed miesiącem. Cena indyków wyniosła średnio 8,40 zł/kg i była o 2% niższa niż tydzień wcześniej oraz o 7% niższa niż przed miesiącem. Za kaczki brojlery dostawcy uzyskiwali przeciętnie 7,73 zł/kg, o 4 gr/kg więcej niż w poprzednim tygodniu oraz o 2 gr/kg więcej niż miesiąc wcześniej. W odniesieniu do cen w analogicznym okresie 2022 r. kurczęta brojlery oraz indyki były tańsze odpowiednio o 7% i 2,5%, a kaczki brojlery – o 7% droższe.

Zakłady drobiarskie zbywały tuszki kurcząt patroszonych przeciętnie po 8,90 zł/kg, o 6% taniej niż tydzień wcześniej. Jednocześnie cena tego asortymentu drobiowego była o 5% niższa niż przed rokiem. Cena tuszek indyków patroszonych wzrosła w odniesieniu do poprzedniego tygodnia o 2% i ukształtowała się na poziomie 14,74 zł/kg. Tuszki indyków były o 5% tańsze niż w końcu kwietnia br. oraz o 0,5% tańsze niż przed rokiem. 

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.